Medisch TOILETPAS: noodzakelijk? JA

door | 23 jun 2021

Een Medisch Toiletpas alleen voor mensen die hem écht nodig hebben.

Een Medisch Toiletpas moet een noodzakelijk middel zijn. De pas is niet ontwikkeld voor mensen die gratis naar het toilet willen maar écht voor diegene die stelselmatig problemen ondervinden en de deur niet meer uit durven.

Aan de Medisch Toiletpas zijn uiteraard kosten verbonden.

De kosten voor de pashouder bedraagt € 15,95 per kalenderjaar. U zal dan ook ieder jaar  in januari een nieuwe Medisch Toiletpas ontvangen voor het komende jaar tenzij u zich tijdig afmeldt.

Waarom zijn er kosten verbonden aan de Medisch Toiletpas?

1. Uit onderzoek is gebleken dat een groot deel van de bedrijven, instanties en winkeliers er veel waarde aan hechten te kunnen zien en bepalen dat een Medisch Toiletpas geldig is voordat zij toegang willen verlenen aan hun toilet.

2. Stichting Medisch Toiletpas is door uw bijdrage kosten dekkend en wij kunnen dit als mede lotgenoten niet (meer) met privé middelen financieren.

3. Meer bekendheid betekent sneller toegang tot een toilet dus meer vrijheid. Onze stichting maakt kosten voor on- en offline campagnes.

4. Kosten betekent in de praktijk ook vaak een drempel voor diegene die de pas willen gebruiken voor andere doelen dan waarvoor deze is bedoeld.

Op vertoon van uw gepersonaliseerde Medisch Toiletpas zult u ervaren dat u minder vaak geweigerd wordt, ook tot een niet openbaar toilet.

Dagelijks hebben wij en onze vrijwilligers dialogen met bedrijven en plaatselijke middenstand om ervoor te zorgen dat zij begrip krijgen voor onze vraagstukken en zij de toegevoegde waarde inzien van hun sociale positie in onze samenleving.

Onderzoek door onafhankelijke journalisten heeft uitgewezen dat Medisch Toiletpashouders zo’n 75% minder vaak geweigerd worden tot een niet openbaar toilet. (https://medischtoiletpasnederland.nl/)

Ander nieuws

Openbaar toilet weer beschikbaar op Amnestyplein

Naar aanleiding van een eerdere e-mail (op 6 mei), die de gemeente stuurde naar de BGC, willen wij mededelen dat er vanaf 21 september 2021 weer gebruik gemaakt kan worden van het openbaar toilet. Door de verbouwing van het Stadsplein en RET Metrostation Capelle –...

Lees meer

Week tegen de eenzaamheid (vanaf 30 september)

Eenzaamheid is je niet verbonden voelen. Je mist een hechte band met anderen. Of je hebt minder contacten met andere mensen dan je wenst. Dat kan komen doordat sociale contacten wegvallen door veranderingen in je leven of omgeving. Of doordat je onzeker bent of te...

Lees meer

Het AD wordt zeer slecht bezorgd. En nu?

Volgens een bericht van het Algemeen Dagblad (AD) wordt met name in de Capelse wijk Schollevaar de krant slecht, te laat of helemaal niet bezorgd. (mededeling Carmen Vriesema, manager klantenservice: reden tijdelijk tekort aan bezorgers). Dit betekent voor een ieder...

Lees meer

QR-codes? Weet wat u scant !

De ‘snelle antwoorden’ vindt u via de QR-codes. QR staat voor ‘Quick Response’ oftewel: u wordt direct (door)verbonden met een website of naar een toepassing (een app) die zo’n QR-code heeft. De streepjes en de blokjes in zo’n code zijn voor een leek niet te lezen,...

Lees meer

Lift bibliotheek Stadsplein veiliger

De interne lift van de bibliotheek aan het Stadsplein werd in 2017-2018 door een schouw van de BGC als zeer onveilig beoordeeld. Gesprekken met het bestuur van de bieb en latere meldingen naar de gemeente leverde een behoorlijke vertraging op in de verbetering van...

Lees meer

Toegankelijkheid: BGC adviseerde de gemeente

De Lepelaarsingel in Capelle aan den IJssel. Deze straat is gerenoveerd. De Lepelaarsingel is haaks op de Rivierweg en gelegen aan de andere kant van de Lijstersingel (naast het gemeentehuis). Uiteraard adviseerde de BGC vooraf de gemeente. Dat is eigenlijk standaard...

Lees meer

Nieuwe invalidenparkeerplaatsen bij het gemeentehuis

Nieuwe parkeerplaatsen invaliden algemeen bij het gemeentehuis. Nu de Rivierweg (en het Centrumgebied) weer meer en meer toegankelijk worden, is duidelijk zichtbaar dat er ook gedacht is aan het parkeren voor invaliden: er zijn mooie en brede parkeerplaatsen...

Lees meer